Skryté vnitřní závady
Závad elektrických spotřebičů může být mnoho, například vám váš kávovar nereaguje na nějaké tlačítko, anebo automatická pračka přestane prát váš zaběhnutý a oblíbený program. Toto jsou závady sice zásadní pro chod spotřebičů, ale nejsou nikterak nebezpečné. Objevují se tu však i závady na silnoproudé elektroinstalaci, a ty mohou mít přímý vliv na dvě zásadní věci – na nebezpečí vzniku požáru, a na hrozící smrtelný úraz.
Elektrikář v rámci revizní činnosti prověří spotřebič tak, aby odhalil i skryté vnitřní závady, například na vinutí cívek elektromotoru, závad typu poškozených izolací vodičů či uvolněných kontaktů, které mohou zasáhnout přímo obsluhující personál a mohou mít i vliv na zkrat a vznik požáru hořlavých předmětů v jejich blízkosti.
Nenápadné vnější závady
Některý spotřebič je skutečně natolik perfektní, že o něm můžete směle tvrdit, jak vám dělá radost, a jak šlape jako hodiny již spoustu let. Může to tak být, samozřejmě, ale může se tu objevit závada, se kterou jste jaksi nepočítali. Odhalí ji třeba až přivolaný elektrikář v rámci revize elektrospotřebičů Revize elektro Revtech. Může to být například proříznutá přívodní šňůra, případně překroucená, skřípnutá nebo propálená. Stává se to například u žehliček nebo kávovarů, umístěných v blízkosti zdroje tepla, anebo vlivem neopatrnosti při práci, což je u žehliček docela obvyklé – žehlíte prádlo, zaměříte pozornost na rukáv košile, a mezitím se vám připeče přívodní šňůra na druhém konci horké plochy žehličky.
Prodlužovací kabely
Zapomínat byste neměli ani na prodlužovačky. Ty se sice vyrábí certifikované pro bezpečný provoz v domácnostech, http://www.sspphk.cz/prace-ve-sluzbach-a-domacnostech ale pokud jsou dlouhodobě přetížené vyšším odběrem elektřiny, anebo jsou mechanicky poškozené, například skřípnutím nohou stolu, pod dveřmi či v okenním rámu, pak představují zdroj nebezpečí pro každého z vaší rodiny.