O tom, že dnes se prakticky žádná firma bez vlastnà internetové stránky neobejde. Problém je vÅ¡ak v tom, že internet nenà tak bezpeÄným mÃstem, jak by se mohlo zdát. Vždy hrozà nebezpeÄÃ, že náš web napadnou hackeÅ™i. Je tedy jen pochopitelné, že se proti tomu budeme muset nÄ›jakým způsobem ochránit. Ale jak?
Â
Â
Tou asi nejlepÅ¡Ã možnostà je kvalitnà enkrypce a kódovánÃ. Ideálnà je použÃt to nejlepÅ¡Ã zabezpeÄenÃ, jako je v souÄasné dobÄ› k dispozici. A vzhledem k tomu, že se i tento obor neustále vyvÃjÃ, je rozhodnÄ› dobré jej pravidelnÄ› aktualizovat. Ani hackeÅ™i totiž nelenÃ, a neustále se snažà nejnovÄ›jÅ¡Ã kódovánà prorazit. MusÃme proto být o krok pÅ™ed nimi.
Â
Dále je nutné administrativnà pÅ™Ãstupy, použÃvané k pÅ™ihlášenà na web tak, abychom jej mohli upravovat. ÄŒÃm silnÄ›jÅ¡Ã heslo, tÃm lépe. V ideálnÃm pÅ™ÃpadÄ› by mÄ›lo obsahovat kombinaci náhodných velkých a malých pÃsem, ÄÃsel a znaků. Takové heslo bude pro hackera téměř nemožné pÅ™ekonat. Problém je vÅ¡ak v tom, že se bude i nám hůře pamatovat.
Â
Â
S tÃm samozÅ™ejmÄ› souvisà i to, že své heslo nikde nenecháváme. Zdaleka nejlepÅ¡Ã je, pokud si jej pamatujeme, i když je fakt, že náhodná kombinace pÃsmen, ÄÃsel a znaků je na zapamatovánà obtÞná. PÅ™esto bychom se o to mÄ›li snažit. Zároveň bychom pro pÅ™Ãstup na editaci naÅ¡eho webu mÄ›li mÃt jiné heslo, než pro kterékoliv jiné zaÅ™Ãzenà na poÄÃtaÄi.
Â
OvÅ¡em to nenà vÅ¡e. V neposlednà řadÄ› bychom nemÄ›li poskytovat dálkový pÅ™Ãstup do naÅ¡eho poÄÃtaÄe vůbec nikomu, bez ohledu na to, zda nám tvrdÃ, že jsou napÅ™Ãklad z technické podpory Microsoftu. V tomto pÅ™ÃpadÄ› rozhodnÄ› platÃ, že si svůj poÄÃtaÄ musÃme chránit, pokud nechceme, aby byl zneužit.
Â
V neposlednà řadÄ› je pak dobré náš web Äasto kontrolovat, opravovat a opravovat pÅ™Ãpadná slabá mÃsta. Jen tak budeme mÃt jistotu, že naÅ¡e internetové stránka bude skuteÄnÄ› v bezpeÄÃ.